Puise poolsaarel jätkub uudistamist igal aastaajal. Suvel saab siin jälgida kahel pool teed paiknevate hästi korrastatud talude ilu, nautida siinse kandi ainukest liivaranda ja aeglaselt sügavaks minevat enamasti sooja merevett. Poolsaare lõpus on romantiline kalasadam, kus heal päeval saab rannakaluritelt otse paadist ka värsket.

Kevadel ja sügisel tasub poolsaart külastada nendel, kelle jaoks lindude ränne on aasta tippsündmus. Siit viib üle väga paljude lindude rändetee ja sookurgede huik ning luikede laul on sõnuseletamatu elamus. Kadakastelt rannaniitudelt poolsaare keskele minnes väärib siinsete lehtmetsade sügisene värvikirevus jäädvustamist nii igat sorti digitaalsete vahenditega, aga veel enam pintsliga otse paberile või lausa lõuendile.

Talv on Puises vaikne ja malbe. Pakaselisel hommikul aurav meri ja talude korstendest tõusvad suitsusambad loovad maailise pildi. Ja kui juhtub, et jää kaanetab poolsaart ümbritseva mere, on siinsete laidude vahel mõnus matkauiskudega üks päevane tiir teha.